FILE     WR     GAME  

[ List All Documents ]

Lühitutvustus (Eesti)

Auto seadistamine ja treeningringid


Iga sõidu jaoks pead sa oma auto seadistama vastavalt ringrajale. Kiired rajad nõuavad väikest õhutakistust, samas kui ebatasased rajad tahavad paindlikumat vedrustust. Esialgu uuri oma võistlusinseneri raportit ja nõudandeid ning seadista auto sellele vastavalt. Kui oled valmis sõitma oma esimest ringi, vajuta TEST.

Ringide sõitmine ja täppisseadistamine

Iga kord kui sa rajale lähed, saad sa uut informatsiooni auto seadistuse ning muutmist vajavate näitajate kohta. Täiuslik seade asub näidatud "lo" ja "hi" väärtuste vahel. Muutes liuguri asendit igal parameetril "lo" ja "hi" väärtuste vahemikus võid saavutada täiusliku seadistuse. Suurim suutlikkuse (jõudluse) kasv saavutatakse tavaliselt esimeste ringide jooksul.

Katsetamise liugur (Experimentation slider)

Informatsiooni koguse suurust, mida sa iga ringiga saad, võid muuta selle liuguri abil. Kuid ettevaatust! - liigne pingutamine võib lõppeda avariiga.

Meeskonnatöö

Sa saad oma meeskonnakaaslase seadele ligi igal ajal. Kasuta meeskonnasisest vestlust, et teha koostööd seade täiustamise osas, võtmaks maksimumi nendest vähestest treeningringidest!


Sõidustiil


Need näitajad kohandavad sinu käitumist võistlussõidus. Tavaliselt on eraldi kuiva ja märja ilma parameetrid. Näiteks võid sa valida ettevaatlikuma sõidustiili vihma korral või siis vastupidiselt rohkem pingutava stiili kuna enamus on nagunii ettevaatlikud. Valik on sinu!

Üldine kiirus/tempo - Mida kiiremini sa sõidad, seda suurem tõenäosus avariiks.
Agressioon - Mida agressiivsem sa oled, seda kergem on teistest mööduda, ent samas suureneb kokkupõrke tõenäosus.
Rehvi kasutamine - Kui sa võtad oma rehvidest maksimumi, siis sa liigud küll kiiremini, kuid samas kulutad neid rohkem, mis omakorda teeb su aeglasemaks pikema boksipeatuste vahemiku korral. Sa peaksid valima oma taktikale ja rehvivalikule sobiva seadistuse.
Mehaaniline sümpaatia - Sa võid saada veidi lisajõudu oma autost kui sa nõustud suurema katkestamise tõenäosusega!
Boksipeatused - Meeskonna ja sõitja jaoks on erinev liugur. Ettevaatlikud peatused on aeglasemad, aga samas on väiksem tõenäosus, et keegi eksib ja kaotab veelgi rohkem aega.
Sõidu start - Vali kiire stardi või suurenenud väljasuretamise riski vahel! Möödumine on kergem esimestel ringidel, nii et sel hetkel võid sa rohkem pingutada või kui arvad, et teised sust mööduda võivad, lükka liugur põhja. Seda ka siis, kui tahad parandada oma halba kvalifikatsioonikohta!


Kvalifikatsioon


Kvalifikatsioon arvutatakse automaatselt peale treeningu lõppu ja see näitab tõesemalt kätte võistlejate jõuvahekorrad. Loomulikult otsustab kvalifikatsiooni ka stardijärjekorra.

Sa saad valida milliste rehvidega kvalifikatsioonis osaleda ning kui kõvasti pingutada. Kui võistlussari, milles sa osaled, võimaldab sõita rohkem kui 1 ring kvalifikatsioonis, siis on soovitav esimesel katsel võtta asja rahulikumalt.

Mõned võistlussarjad võimaldavad valida ka rajaleminemise aja. Üldiselt on kvalifikatsiooni lõpupoole rada kiirem, ent samas on suurem tõenäosus sattuda tihedasse liiklusesse.


Võistlussõit


Nagu kvalifikatsioongi, kalkuleeritakse võistluse tulemused peale soojendussõidu (warmup) sessiooni lõppu. Kui võistlusnädalavahetusel on ilm püsinud sama, on suurem tõenäosus, et kõigil on hea seadistus. Seetõttu võib hea võistlustaktika määrata hea tulemuse.

Strateegia alused

Vali millise rehviga sa võistlust alustad ning otsusta ära mitu boksipeatust sa teed ja millistel ringidel. Aga tee kindlaks, et sa ei peatu samal ringil kui su meeskonnakaaslane!

Muutlikes oludes tegutsemine

Kui sajab, pead sa otsustama, milliste rehvidega rajal olla. Vali liuguriga endale sobiv tunnetus kuiva ja märja ilma korral. Linnuke võimaldab sul mõned rehvisegud enda võistlusprogrammist täielikult välja jätta!

"Rehvivahetus" ("changing tyres") liugur kontrollib kui kiiresti sa reageerid muutlikes oludes uute rehvide paigaldamiseks. Liigne peatumine rehvide vahetamiseks annab sulle küll kiirema auto rajal, kuid sa võid kokkuvõttes kaotada kui teed üleliia palju boksipeatusi või jääd liiklusesse toppama.

Sa saad seadistada ka reageerimise kollasele lipule, valides mitme ringi vältel enne korralist boksipeatust sa taktika ümber mängid. Kollase lipu ajal boksipeatuse tegemsega kaotab vähem aega, kui tavalise võistlustempo korral, kui kõik sõidavad maksimaalse kiirusega, ent samas ei tasu oma lisapeatust korralisest peatusest liiga kaugele jätta, sest vastasel korral pead sa suure osa distantsist läbima ülemäära raske autoga.


Mängimise järjekord ja võistluse tulemused


Üldiselt algavad enamus võistlusi treeninguga, misjärel kalkuleeritakse kvalifikatsiooni tulsemused. Seejärel on võistluseelne soojendussõit ning tulemused kulmineeruvad võsitlussõiduga.

Kui üks sessioon lõppeb, siis saadetakse sulle e-posti teel kiri, andmaks märku järmisest sessioonist. Kui sa uuesti mängu sisened saad sa vaadata tulemusi Office või News lingi alt. Võistlussõidu tulemuste leheküljelt võid sa vaadata sõidu analüüsi, erinevaid graafikui ja kaarte ning sul on võimalik ka kogu võistlus uuest ring-ringilt korduses läbi vaadata.

Lisa informatsioon


Tegemist on lihtsa tutvustusega. Tekkinud küsimuste ja lisainformatsiooniks soovitan külastada BATracer Foorumit

Tähelepanu


Tegemist on vabatõlkega ja parema äranägemise järgi koostatud lühiülevaatega. Kui kellelgi on pretensioone, soovitusi, täiendusi või küsimusi, saatke e-mail aadressile f1movies@hot.ee !

Tänan tähelepanu eest ja soovin edukat ning lõbusat mängimist.


Document created by Scuderia. Last updated 30 Apr 2006.

© BATracer 2000
2003, 2006-2020